Orion-Opus med Sirius Comfort er et tilluftsaggregat med VAV-funksjon og varmefunksjon. Det brukes som strømningsregulator i behovsstyrte ventilasjonsanlegg. Orion Opus har utmerket induksjon, som kan håndtere store luftmengder og er ideell for variable luftmengder.
Sirius Comfort er utviklet som en komplett måle- og reguleringsenhet for behovsstyring av luftmengder i ventilasjonssystemet. Ved målestasjonen måles differensialtrykket ved hjelp av målestaver som er integrert i enheten. I standardversjonen er Sirius utstyrt med VAV-regulatorer fra Belimo eller Siemens. Spesifikasjonene for regulatorene er gitt i tabell 1. Sirius MI (motor innvendig) leveres med en lineær regulator fra Belimo.
Tilgang til motoren skjer via ventilfronten. Sirius MU (ekstern motor) leveres med en rotasjonsmotor fra Belimo eller Siemens. Tilgang til motoren skjer via takplaten ved siden av ventilen. Hvis taket er fastmontert, må det lages en inspeksjonsluke. Ved valg av Sirius MU kan også andre motorvarianter leveres på forespørsel. Orion-Opus har en avtakbar front med dyser i ABS-plast, og kan leveres tilpasset ulike typer himlinger. Rørtilkoblingene på vannsiden leveres som standard med 1/2" innvendige gjenger.
Sirius Comfort er laget av galvanisert metallplate. Måleenheten er laget av aluminium, og slangene og nipplene er laget av plast. Spjeldet er laget av polyestermateriale, og tilkoblingsnippelen har en pakning av EPDM-gummi. Fronten, takplaten og aktuatorhuset er laget av stål. Tilkoblingen på dysehuset har en påmontert EPDM-gummipakning. Opus-dysene i fronten og festepunktene i hjørnene på huset er laget av plast. Festepunktene har innebygde holdemagneter. Hele enheten er lakkert i RAL 9003 - glans 30 inn- og utvendig. Andre farger kan leveres på forespørsel. Varmespolen er laget av kobber og aluminium.
Sirius Comfort har en innebygd VAV-regulator for behovsstyring av luftmengden. Spjeldløsningen kan strupe høye trykk ved høye luftmengder og samtidig opprettholde et lavt støynivå. Dermed kan behovet for lyddempere i kanalsystemet reduseres. Aggregatet er utstyrt med et varmebatteri for vannbåren oppvarming av tilluften. Sirius Comfort kan leveres med flere ulike bussalternativer til det overordnede systemet. Ved bruk av T-rør anbefales en avstand på minst 5 x ØD for å opprettholde samme målenøyaktighet. Sensorfronten kan leveres med integrert tilstedeværelsessensor. Produktarket for tilstedeværelsessensoren er tilgjengelig på vår nettside: www.trox.no
Del siden
Anbefal denne siden
Anbefal denne siden ved å sende en link pr. mail
Del siden
Takk for din anbefaling!
Din anbefaling har blitt sendt og bør ankomme snart.
kontakt
Vi er her for deg
Vennligst spesifiser din melding og type henvendelse
Kontakt
Takk for at du kontaktet oss!
Henvendelsen blir behandlet snarlig.
For generelle henvendelser kan du også ringe: 61 31 35 30
kontakt
Vi er her for deg
Vennligst spesifiser din melding og type henvendelse
Kontakt
Takk for at du kontaktet oss!
Henvendelsen blir behandlet snarlig.
For generelle henvendelser kan du også ringe: 61 31 35 30