VPD er et kombinert inntaks- og avtrekksventil. VPD V3 er laget for enkle installasjoner i systemhimlinger, mens VPD V1 er laget for faste himlinger. VPD er utviklet for å utnytte Coanda-effekten mot takflater.
VPD med Luna Plenumskammer
Det anbefales å bruke Luna Plenumskammer for å få bedre lyddemping, kontroll og målealternativer. Luna Plenumskammer er et rektangulært kammer med et avtakbart spjeld som gir tilgang til tilkoblingskanalen. Spjeldet kan låses i ønsket posisjon.
VPD V3 har demonterbar frontplate. Standard takvariant type TA, som er tilpasset T-profilhimlinger. Alternative takvarianter er også tilgjengelige: Type DC, DG, EK og X-kant, se bestillingskode. VPD V1 har en avtakbar frontplate og kan brukes i faste himlinger.
VPD V3 med Luna Plenumskammer:
Luna Plenumskammer har spjeld og justeringsmuligheter for doseringsutløp. Luna-plenumkammeret er isolert med lydabsorberende polyester og er tilgjengelig med én eller to dimensjonsendringer mellom inn- og utløp. Luna-plenumkammeret er også tilgjengelig med utvendig kondensisolasjon (I) og lavbygget design (UI). Den lavbygde konstruksjonen gir en kapasitetsreduksjon på ca. 20 %. Avstanden mellom armaturen og kammeret kan økes med opptil 35 cm uten å måtte forlenge kabel og måleslange.
VPD V3 kan installeres i ulike typer taksystemer. Hvis plenumskammeret brukes, henges det opp fra den bakre opphengsbraketten med en gjengestang eller stropp.
Del siden
Anbefal denne siden
Anbefal denne siden ved å sende en link pr. mail
Del siden
Takk for din anbefaling!
Din anbefaling har blitt sendt og bør ankomme snart.
kontakt
Vi er her for deg
Vennligst spesifiser din melding og type henvendelse
Kontakt
Takk for at du kontaktet oss!
Henvendelsen blir behandlet snarlig.
For generelle henvendelser kan du også ringe: 61 31 35 30
kontakt
Vi er her for deg
Vennligst spesifiser din melding og type henvendelse
Kontakt
Takk for at du kontaktet oss!
Henvendelsen blir behandlet snarlig.
For generelle henvendelser kan du også ringe: 61 31 35 30